مشاوره رایگان نورپردازی

۳ - ۰۱ ۶۶ ۷۶ ۶۶ - ۰۲۱

گروه تولیدی روشنایی سپندار S.P.L

تضمین کیفیت ، گارانتی کالا ، ارائه خدمات در محل

شما اینجا هستید

نورپردازی خطی کف و فضای باز و مرطوب

چراغ های خطی از نظر ظاهر، نحوه نصب و کاربری دارای انواع مختلفی هستند. یکی از انواع این چراغ ها که بسیار پرکاربرد است و در بسیاری از پروژه ها به آن نیاز است، چراغ خطی دفنی است. در این مقاله می خواهیم در رابطه با این چراغ و کاربری های آن توضیح دهیم تا بتوانید با اطلاعات جامع تری چراغ مورد نیاز پروژه تان را انتخاب کنید. البته در این مسیر می توانید از راهنمایی و مشاوره مهندسین گروه روشنایی سپندار نیز استفاده کنید.

 

نورپردازی خطی کف سالن آمفی تئاتر

 

چراغ خطی دفنی

یکی از انواع چراغ های خطی، چراغ خطی دفنی است که در بسیاری از پروژه ها آن را نصب و اجرا کرده ایم. جهت مشاهده پروژه های ما وارد لینک زیر شوید.

مشاهده پروژه ها

 

نورپردازی خطی کف

 

مهم ترین ویژگی و مشخصه های چراغ خطی دفنی

یکی از مهم ترین مشخصه های این چراغ که آن را از دیگر محصولات متمایز کرده است، درجه حفاظتی (IP) آن است. چراغ خطی دفنی دارای IP68 می باشد. این به این معنا است که این چراغ دارای بالاترین مقاومت در برابر آب، رطوبت و گرد و غبار است و می توانیم از آن ها در فضای خارجی، سونا، استخر، مناطق مرطوب و ... استفده کنیم.

یکی دیگر از مشخصا های بسیار مهم این چراغ خطی، مقاومت بالاب آن در برابر فشار و ضربه است. به همین خاطر است که می توانیم از آن در نورپردازی کف پارکینگ و ... استفاده کنیم، چراکه با ایجاد فشار زیاد دچار شکستگی و خرابی نمی شود.

در ادامه در رابطه با درجه حفاطتی (IP) بیشتر برایتان توضیح می دهیم.

 

نورپردازی خطی فضای باز و مرطوب

 

درجه حفاظتی یا IP چیست؟

هنگام خرید چراغ خطی ال ای دی حتما با این اصطلاح از سمت فروشندگان مواجه شده اید. منظور از IP چیست و چه تاثیری در انتخاب ما دارد؟

منظور از درجه حفاظتی میزان مقاومت آن چراغ در برابر نفوذ عوامل خارجی مثل آب، رطوبت و گرد و غبار است. IP از دو عدد تشکیل شده است که هرکدام از آن ها نمایانگر یکی از ویژگی های چراغ ها هستند.

عدد اول نمایانگر میزان مقاومت چراغ ای ای دی در برابر گرد و غبار است و عددی بین 0 تا 6 است. عدد دوم نیز نمایانگر میزان مقاومت چراغ در برابر رطوبت و آب است و عددی بین 0 تا 8 است.

 

چراغ خطی دفنی

 

نورپردازی خطی فضای باز

بهترین چراغ ها برای نورپردازی فضای باز و در کل هر فضایی که در معرض رطوبت، آب و گرد و غبار است، چراغ هایی است که دارای درجه حفاظتی بالایی هستند. حتی برای نورپردازی فضای داخلی پروژه هایی که در مناطق شرجی و مرطوب هستند (مانند مناطق شمالی کشور) بهتر است از چراغ هایی با IP بالا استفاده شود.

 

نورپردازی خطی کف زمین

 

ار چراغ خطی دفنی در چه مکان هایی استفاده می کنند؟

از این چراغ می توان در نورپردازی پارکینگ، کف باغ، نورپردازی کف جهت نشان دادن مسیر، کف استخر، سونا و در کل تمام فضاهایی که نیاز به چراغی مقاوم در برابر فشار، ضربه، رطوبت، آب و گرد و غبار است.

گروه روشنایی SPL از معتبرترین تامین کنندگان فعال صنعت روشنایی و نورپردازی است. محصولات روشنایی این گروه شامل محصولات فضای داخلی و محصولات فضای خارجی است. همه‌ی محصولات با بالاترین کیفیت عرضه می‌شوند و شامل 2 تا 3 سال گارانتی این مجموعه می باشند. تامین محصولات با برندهای Line & Design، SPL وLexington در پروژه‌های شاخص تاییدی بر اطمینان کارفرمایان و مشتریان ما می باشد. رزومه‌ی اجرایی قابل قبول، تیم طراحی و اجرایی قوی و ... همگی از ویژگی‌های گروه روشنایی SPL می باشند.

لامپ ال ای دی، چراغ توکار سی او بی، چراغ توکار اس ام دی(SMD)، چراغ خطی لاین ال ای دی، لامپ ادیسون، چراغ های سوله ای، در محصولات فضای داخلی می باشند.

پرژکتور ال ای دی(LED)، چراغ های دفنی استخری، لامپ متال هالید و لامپ بخار سدیم در رده محصولات فضای بیرون می باشند.

در ضمن این گروه محصولات مخصوص رشد گیاه و فتوسنتز ودرایور و سوئیچینگ های مین ول و ریسه و استریپ ال ای دی (LED) را در بخش تجهیزات روشنایی ارائه نموده است.