مشاوره رایگان نورپردازی

۳ - ۰۱ ۶۶ ۷۶ ۶۶ - ۰۲۱

گروه تولیدی روشنایی سپندار S.P.L

تضمین کیفیت ، گارانتی کالا ، ارائه خدمات در محل

شما اینجا هستید

گرولایت یا led مخصوص رشد گیاه چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

این روزها علاقه افراد به پرورش گیاه در خانه، شرکت و رستوران ها بسیار زیاد شده است. یکی از مسائل بسیار مهم در خصوص نگهداری گیاه در محیط بسته ای مثل آپارتمان ها نحوه تامین نور مورد نیاز برای گیاه است چراکه سایر موارد مورد نیاز برای رشد گیاه مثل کوددهی، آبیاری و ... را می توان با محافظت درست و اصولی انجام داد. این موضوع بخصوص در محل هایی که نورگیر مناسبی ندارند بیشتر مورد توجه است یا هنگامی که می خواهیم از گیاهان در محلی استفاده کنیم که هیچ نور طبیعی به آن ها نمی رسد مثل دیوارهای سبز داخل رستوران ها یا پشت آسانسورهای شیشه ای.

 

گرولایت

 

راهکار تامین نور مورد نیاز برای رشد گیاه در آپارتمان ها

جهت تامین نور مورد نیاز رشد گیاه در ساختمان ها می توان از تکنولوژی چراغ های رشد گیاه ( (grow lightیا جراغ گیاه (plant light) استفاده کرد.

ابا استفاده ازLED  مخصوص رشد گیاه می توان در هر مکانی که فاقد نور است گیاه های مورد علاقه خود را پرورش داد و نور مورد نیازشان را به طور کامل تامین کرد.

 

چراغ رشد گیاه چگونه نور مورد نیاز گیاه را تامین می کند؟

گیاه برای فتوسنتز نیاز به درافت طیف نور مشخصی از خورشید دارد. چراغ گرولایت وظیفه شبیه سازی نور خورشید را دارد و طیف الکترومغناطیسی مورد نیاز برای به حداکثر رسیدن فتوسنتز گیاه را منتشر می کند.

در چنین شرایطی نور خورشید برای گیاه شبیه سازی شده است و گیاه می تواند در شرایط ایده آل برای رشد باشد.

با وجود چنین چرغ هایی دیگر محدودیتی برای پرورش گل و گیاه مورد علاقه مان در محل زندگی و محل کار وجود ندارد و می توانیم حتی در تاریک ترین مکان ها به پرورش گیاه مورد علاقه مان بپردازیم و از دیدن آن ها لذت ببریم.

 

نورپردازی گیاه

 

تفاوت چراغ رشد گیاه با چراغ معمولی چیست؟

اگر اشعه خورشید را مانند یک نوار تصور کنیم، یک قسمت از این طیف و اشعه مناسب برای رشد گیاه است و گیاه به آن نیاز دارد که این طیف در لامپ های معمولی خانگی وجود ندارد. اما در چراغ های گرو لایت می توان تمام این طیف نور یا طول موج مورد نیاز برای رشد گیاه را به آن برسانیم.

LED مخصوص رشد گیاه (گرولایت) طیف مشخصی از امواج نور را که برای فتوسنتز گیاه لازم است فراهم می کند تا گیاه حتی در مکان هایی که نور خورشید وجود ندارد نور مورد نیاز خود را برای رشد دریافت کند.

 

لامپ رشد گیاه چه رنگی بخریم؟

برای رشد گیاه باید چراغ باید تمام رنگ نورهای خورشید را شبیه سازی و منتشر کند. رشد گیاه با نورهای قرمز و آبی تنظیم می شود.

 

لامپ رشد گیاه را با چه فاصله ای از گیاه قرار دهیم؟

یکی از نکات بسیار مهم هنگام نصب و قرار دادن چراغ های رشد گیاه فاصله آن ها تا گیاه است. بهترین فاصله 25 تا 30 سانتی متر است. اگر این فاصله کمتر باشد ممکن است باعث سوختن گیاه شود.

برای اینکه از مناسب بودن فاصله چراغ با گیاه مطمئن شویم می توانیم دستمان را نزدیک گیاه نگهداریم، اگر دستمان گرمای نور را احساس کرد، باید فاصله را بیشتر کنیم.

 

چراغ رشد گیاه

 

چراغ رشد گیاه باید همیشه روشن باشد؟

به طور طبیعی گیاه در فضای باز ساعاتی را در تاریکی شب به سر می برد. تامین نور مورد نیاز گیاه به طور مصنوعی در محیط ساختمان هم باید به گونه ای باشد که گیاه ساعت=اتی در معرض نور و ساعاتی هم در استراحت باشد.

حداقل روزانه 6 الی 8 ساعت می توان به گیاه استراحت داد.

 

بهترین روش نگهداری گیاه با چراغ های رشد گیاه

باید در هفته گیاه را زیر چراغ جابه جا کنیم تا به تماکم قسمت های آن نور برسد و اگر قسمتی نور کمتری دیده باشد نور مورد نیازش به این شکل تامین شود و نور به میزان مساوی به تمام قسمت های گیاه بتابد.

 

آیا می توان با استفاده از چراغ گرولایت در محیط ساختمان سبزیجات پرورش داد؟

بله سبزیجات خانگی را هم می توان با استفاده از این چراغ ها در خانه پرورش داد.

 

چراغ گرولایت

 

آیا LED های مخصوص رشد گیاه نیاز به تمیز کردن دارند؟

بله. اگر گرد و غبار روی چراغ ها را گرفته باشد، باعث می شود نور به میزان کافی به گیاه نرسد، پس باید آن ها را تمیز کرد. همچنین اگر پس از گذشت مدتی ال ای دی ها تیره شدند بهتر است که تعویض شوند.

 

توان چراغ رشد گیاه باید چقدر باشد؟ آیا بستگی به نوع گیاه دارد؟

توان چراغ گرولایت کاملا بستگی به نوع گیاه دارد که چه میزان نور نیاز دارد و باید متناسب با آن انتخاب شود. معمولا چراغ های رشد گیاه از 15 وات به بالا هستند.

 

عمر مفید چراغ رشد گیاه

چراغ رشد گیاه حدود 8 سال برای شما و گیاه آپارتمانی کار میکند البته اگر تمام طول شبانه روز روشن باشد، عمر آن کاهش مییابد.

گروه روشنایی SPL از معتبرترین تامین کنندگان فعال صنعت روشنایی و نورپردازی است. محصولات روشنایی این گروه شامل محصولات فضای داخلی و محصولات فضای خارجی است. همه‌ی محصولات با بالاترین کیفیت عرضه می‌شوند و شامل 2 تا 3 سال گارانتی این مجموعه می باشند. تامین محصولات با برندهای Line & Design، SPL وLexington در پروژه‌های شاخص تاییدی بر اطمینان کارفرمایان و مشتریان ما می باشد. رزومه‌ی اجرایی قابل قبول، تیم طراحی و اجرایی قوی و ... همگی از ویژگی‌های گروه روشنایی SPL می باشند.

لامپ ال ای دی، چراغ توکار سی او بی، چراغ توکار اس ام دی(SMD)، چراغ خطی لاین ال ای دی، لامپ ادیسون، چراغ های سوله ای، در محصولات فضای داخلی می باشند.

پرژکتور ال ای دی(LED)، چراغ های دفنی استخری، لامپ متال هالید و لامپ بخار سدیم در رده محصولات فضای بیرون می باشند.

در ضمن این گروه محصولات مخصوص رشد گیاه و فتوسنتز ودرایور و سوئیچینگ های مین ول و ریسه و استریپ ال ای دی (LED) را در بخش تجهیزات روشنایی ارائه نموده است.