مشاوره رایگان نورپردازی

۳ - ۰۱ ۶۶ ۷۶ ۶۶ - ۰۲۱

گروه تولیدی روشنایی سپندار S.P.L

تضمین کیفیت ، گارانتی کالا ، ارائه خدمات در محل

شما اینجا هستید

باید و نباید ها در اصول نور پردازی

اصول نور پردازی فضاهای داخلی ساختمان


در یک خانه ، طراحی و نور پردازی در همه فضاها بسیار ارزمشند و کاربرید است ؛ و نباید در طراحی فضاهای مختلف خانه تبعیض قائل شد زیرا همه فضاها و قسمت های خانه از اهمیت بالایی برخوردارند و این نکته اهمیتش به این دلیل اس که از نظر هر فرد ممکن است یک فضا از اهمیت بالا تری برخوردار باشد ؛ در صورتی که در نظر یک فرد دیگر آن فضا کمتر حائز اهمیت باشد.
امروزه در طراحی های داخل آپارتمان ها ، استفاده از نور پردازی و نور در سقف و دیوار ، بسیار حائز اهمیت است زیرا چشمگیری آن بینندگان را خیره و مات خواهد کرد . در فضای نشیمن ، لامپ هایی با شکل هندسی در سقف و استفاده کردن از نور های پنهان در پشت تلوزیون باعث ایجاد فرق اساسی با سایر فضاها میشود . یکی از جنبه های دیگر نور پردازی علاوه بر روشنایی و باعث خارج شدن از تاریکی میشود ، از عناصر و مولفه های مهم دکوراسیون است که میتواند آرامشی توأم با راحتی را برای خانه نشینان فراهم کند.


 اصول نور پردازی

نور پردازی در اتاق نشیمن

نور پردازی در اتاق نشیمن شامل روشنایی عمومی ، نورپردازی متمرکز و نورپردازی محدود میشود ؛ روشنایی عمومی یا همان نورپردازی از سقف برای روشنایی اتاق نشیمن مناسب است و کفایت میکند ؛ همچنین مقدار نسبتا کمی از نور را در منطقه وسیعی انتشار می دهد. نورپردازی متمرکز آن دسته از نورپردازی است که تنها روی یک قسمت خاص تمرکز دارد و آن قسمت را روشن تر ، واضح تر و برجسته تر میکند. نورپردازی محدود باعث می شود در هنگامی که تمام اتاق تاریک و نا مشخص است ، بتوانیم فقط یک قسمت خاص را روشن کنینم. شاید بهتر است همزمان از سه نوع نورپردازی در اتاق نشیمن استفاده شود تا بنا به نیاز از هر یک از آنها استفاده کرد.


 نور پردازی اتاق نشیمن

نور پردازی در اتاق غذا خوری

مانند اغلب فضاهای خانه در اتاق غذا خوری نیز نور طبیعی  ایده آل ترین نوع نور است . لوستر در این فضا باید دقیقا بالای میز غذا خوری نصب شود تا سطح میز را کاملا روشن نماید و افراد به بهترین وجه ببینند که چه چیزی می خورند . میتوانید با استفاده از شمع در اتاق غذاخرویخصوصا روی میز غذا خوریجلوه رمانتیکی در این فضا ایجاد کنید. قسمت هایی از فضا هستند که به طور طبیعی تاریکتر و به دلیل ساختارشان نو نمی تواند به آن قسمت نفوذ کند ؛ بنابر این نیاز به توجه بیشتری در نورپردازی دارند. لامپ ها عناصری هستند که به اتاق غذا خوری شخصیت می دهند . بوفه ، میز غذا خوری و میز کناری از عناصری هستند که حتما باید ورپردازی مخصوص خودشان را داشته باشند.

 

انواع نور پردازی در اتاق غذا خوری

لوستر

مهم ترین چراغ معمولا در اتاق غذا خوری ، لوستر است . لوستر اتاق غذا خوری باید متناسب با سبک دکوراسیون و اندازه اتاق انتخاب و در مرکز اتاق نصب شود .

نور پردازی پایین تاب

نور پایین عمدتا نقش برجسته سازی قسمت های خاص اتاق غذا خوری مانند آثار هنری یا میز های خاص را به عهده دارد. این نور پردازی را می توان با استفاده از هالوژن ها بوجود آورد.

نور پردازی ملایم

هدف اصلی این نورپردازی ایجاد فضایی آرام و تسکین دهنده برای ساکنین فضاست .  می توانید با قرار دادن یک آباژور زیبا در جایی مناسب از فضا ، این نور پردازی را تامین کرد .

 

نورپردازی در سرویس بهداشتی

بهترین نوع نور پردازی در سرویس بهداشتی آن دسته از نور ها هستند که باعث شوند افراد بتوانند چهره خود را به صورت واضح در آینه سرویس بهداشتی مشاهدهد نمایند. این نور باید شرایطی بدون سایه و هرگونه تغییر ایجاد کند تا فرد بتواند به راحتی چهره خود را در آینه برای آرایش ببیند.
نوع چراغ ها و وسایل روشنایی و محل نصب کردن آنها نیز در سرویس بهداشتی از اهمیت بسزایی برخوردار است ؛ چرا که چراغ هایی که میتوانند نوری طبیعی و کافی تولید کنند و مخصوص نورپردازی سرویس بهداشتی و آینه آن تولید شده باشند ، رضایت بخصوصی را در فرد بیننده ایجاد میکند. چراغ ها را باید جایی نصب کنید که کمترین سایه را زیر چشم ها گردن افراد ایجاد کنند . افراد باید بتوانند پیشانی و گونه های خود را با حداکثر و بیشترین وضوح ببینند
برای سرویس های بهداشتی کوچک همین مقدار نورپردازی کافیست ؛ اما هر چه سرویس بهداشتی بزرگتر باشد ، نورپردازی مفصل تر و بیشتری شامل هالوژن ها و چراغ های سقفی نیاز خواهد بود . نورپردازی سرویس بهداشتی نباید در رنگ فضا هیچ گونه تغییری ایجاد کند و صرفا جهت روشنایی اسفتاده میشود . برای ایجاد تصویر مطلوب ، استفاده از لامپ های فلورسنت را فراموش کنید . لامپ هایی با نور سفید یا لامپ هایی که نوری نزدیک به نور طبیعی خورشید دارند بهترین انتخاب برای سرویس بهداشتی هستند.

 

گروه روشنایی SPL از معتبرترین تامین کنندگان فعال صنعت روشنایی و نورپردازی است. محصولات روشنایی این گروه شامل محصولات فضای داخلی و محصولات فضای خارجی است. همه‌ی محصولات با بالاترین کیفیت عرضه می‌شوند و شامل 2 تا 3 سال گارانتی این مجموعه می باشند. تامین محصولات با برندهای SPL وLexington در پروژه‌های شاخص تاییدی بر اطمینان کارفرمایان و مشتریان ما می باشد. رزومه‌ی اجرایی قابل قبول، تیم طراحی و اجرایی قوی و ... همگی از ویژگی‌های گروه روشنایی SPL می باشند.

لامپ ال ای دی، چراغ توکار سی او بی، چراغ توکار اس ام دی(SMD)، چراغ خطی لاین ال ای دی، لامپ ادیسون، چراغ های سوله ای، در محصولات فضای داخلی می باشند.

پرژکتور ال ای دی(LED)، چراغ های دفنی استخری، لامپ متال هالید و لامپ بخار سدیم در رده محصولات فضای بیرون می باشند.

در ضمن این گروه محصولات مخصوص رشد گیاه و فتوسنتز ودرایور و سوئیچینگ های مین ول و ریسه و استریپ ال ای دی (LED) را در بخش تجهیزات روشنایی ارائه نموده است.