مشاوره رایگان نورپردازی

۳ - ۰۱ ۶۶ ۷۶ ۶۶ - ۰۲۱

گروه تولیدی روشنایی سپندار S.P.L

تضمین کیفیت ، گارانتی کالا ، ارائه خدمات در محل

شما اینجا هستید

استفاده از انواع تجهیزات روشنایی فضای خارجی

نورپردازی نمای خارجی ساختمان و استفاده از انواع تجهیزات روشنایی فضای خارجی


نورپردازی در فضای باز و استفاده از انواع تجهیزات روشنایی فضای خارجی معمولاً برای اطمینان از دید و افزایش امنیت و در اطراف ساختمان و زیباتر جلوه دادن نمای ساختمان می‌شود. همچنین توصیه می‌شود که ساختمان بیرون ساختمان، ورودی‌ها و پله‌ها را روشن کنید تا خطر آسیب دیدن را که می‌تواند در هنگام ورود و خروج ساختمان ایجاد شود را کاهش دهید.
مطمئناً با تأثیر استفاده از انواع تجهیزات روشنایی فضای خارجی نمای ساختمان برای نورپردازی نمای ساختمان و محوطه اطراف آن آشنایی کافی دارید و دیده‌اید که این نورپردازی درست و اصولی تا چه حد می‌تواند بر زیبای ساختمان شما در طول شب بیفزاید.
استفاده از انواع تجهیزات روشنایی فضای خارجی در نورپردازی ساختمان باعث می‌شود که بتوانید معماری زیبا و هنری ساختمان خود را برجسته‌تر و شیک‌تر نشان دهید و امروزه با توجه به این که در شهرها در طول شب مردم زیادی بیدار هستند و به کار و فعالیت مشغول‌اند استفاده از نورپردازی برای زیبا کردن ساختمان‌های تجاری و مسکونی می‌تواند بر زیبایی شهر در طول شب بیفزاید. و یک محیط شاد و مثبتی را برای مردم به وجود آورد. همچنین نور پردازی محوطه‌های عبور و مرور، راه پله‌ها و فضای سبز اطراف خانه می‌تواند باعث حفظ امنیت برای ساختمان شما شود.


نورپردازی خارجی در ساختمان چقدر مهم است؟


با پیشرفت‌های زیادی که در انواع تجهیزات روشنایی فضای ساختمان صورت گرفته است. امروزه ما شاهد نورپردازی‌های زیبا و شیک بر روی نمای ساختمان‌ها و محیط‌های خارجی ساختمان در طول شب هستیم. تکنیک‌های زیادی برای نورپردازی به وجود آمده است که با به کار گیری اصولی این تکنیک‌ها می‌توان با مخفی کردن نقاط ضعف ساختمان و با زیباتر جلوه دادن نقاط مثبت و زیبای ساختمان بر اهمیت و ارزش بنا افزود.
شاید امروزه بتوان گفت که در طراحی یک سازه اولین چیزی که دارای اهمیت و ارزش است نمای آن سازه و ساختمان باشد. زیرا دیگر گذشت آن روزها که فقط به بحث زیبای ساختمان در طول روز توجه می‌شد. صنعتی شدن و ماشینی شدن زندگی انسان‌ها سبب شده است که در شهرهای بزرگ به جرات بتوان گفت که روز و شب معنا ندارد و همچنان انسان در تکاپو و تلاش است. همین امر سبب شده است که استفاده از چر انواع تجهیزات روشنایی فضای خارجی روز به روز بیشتر شود. بنابر این برای این که شهر در طول شب سرزنده‌تر و زیباتر جلوه کند بهتر است نمای ساختمان‌ها که از وسایل مختلفی مانند چوب، سنگ، فلز و آجر در ساخت آن‌ها استفاده شده است را با استفاده از نورپردازی اصولی بهتر و زیباتر جلوه داد.
پیشرفت‌های زیادی که در به کار گیری انواع تجهیزات روشنایی فضای خارجی ساختمان در این سالها صورت گرفته است سبب شده است که بتوان به راحتی از این تجهیزات روشنایی پیشرفته برای زیباتر کردن محل زندگی خود در طول شب استفاده نمود.


معرفی برخی از انواع تجهیزات روشنایی فضای خارجی


برای روشن کردن محیط خارجی ساختمان به منظور زیبا سازی نمای ساختمان و روشن کردن محیط خارجی به منظور امنیت و دور کردن خطر مالی و جانی از خود از انواع تجهیزات روشنایی فضای خارجی استفاده می‌کنند که بسیار پیشرفته و استفاده از آن‌ها مقرون به صرفه در زمینه مصرف انرژی است که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم و توضیح مختصری در مورد برخی از این انواع تجهیزات روشنایی فضای خارجی خدمت شما همراهان گرامی ارائه می‌دهیم.
-    استفاده از چراغ نور افکن
-    استفاده از ریسه ال ای دی
-    استفاده از پروژکتور ال ای دی
-    استفاده از چراغ زمینی یا چراغ دفنی
-    استفاده از پروژکتور وال واشر آل ای دی
-    استفاده از نئون فلکسی ۲۲۰ ولت نم

 

چراغ زمینی یا چراغ دفنی


حتماً سایه روشن‌های زیبایی که با نور در نمای ساختمان‌ها ایجاد شده است دیده‌اید. برای ایجاد این گونه سایه روشن‌های زیبا و دیدنی از چراغ زمینی یا دفنی استفاده می‌کنند. این چراغ‌ها از نوع آل ای دی بوده و بیشتر در نورپردازی ستون‌ها، فضای سبز، مجسمه، نمای ساختمان و حتی در فضاهای داخلی از آن‌ها استفاده می‌شود. قابلیت این گونه از چراغ‌ها این است که می‌توانند نور را در زوایای مختلفی انتشار دهند. از مزایای استفاده از این چراغ‌ها این است که مقاومت خوبی در برابر آب و رطوبت دارند و همچنین محیط به کار گیری آن‌ها می‌تواند متنوع باشد و معمولاً در مقابل خط و خش نیز بسیار مقاوم هستند.

 

چراغ نورافکن


چراغ نور افکن یکی دیگر انواع تجهیزات روشنایی فضای خارجی است که می‌توان در نورپردازی نمای ساختمان از آن‌ها استفاده نمود. بیشترین مکان‌هایی که از چراغ‌های نور افکن استفاده می‌شود در بیلبوردهای خیابان‌ها و در فضاهای بزرگ و وسیع است. از مزایای استفاده از نور افکن ها این است که آن‌ها می‌توانند مدت زیادی روشن بمانند بدون اینکه دچار عیب و ایرادی شوند و طول عمرشان بالا است.

 

چراغ‌های وال واشر


یکی دیگر از انواع تجهیزات روشنایی فضای خارجی به کارگیری این نوع از چراغ‌ها بیشتر در دیوارهای صاف در نمای ساختمان‌ها و سازه‌ها است. ساختار این چراغ‌ها به گونه‌ای است که از چندین لامپ کوچک که به صورت دایره‌ای، چهار گوش و یا خطی در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند تشکیل شده‌اند. و می‌توان با توجه به نوع کار از تعداد و توانی که مورد نیاز است استفاده کرد. با استفاده از این چراغ‌ها می‌توان زاویه تابش و جهت انتشار نور را تغییر داد و تنظیم کرد. این چراغ‌ها در طیف رنگ‌های گوناگونی در بازار یافت می‌شوند. اگر چه دارای نوردهی بسیار بالایی هستند اما از مصرف برق پایینی برخوردار بوده و می‌توان با به کار گیری این چراغ‌ها تا حد زیادی هم در مصرف برق صرفه جویی کردهمچنین از دیگر مزایای استفاده از چراغ های وال واشر که یکی از انواع تجهیزات روشنایی فضای خارجی است این است که  در مقابل رطوبت و شرایط نا مطلوب آب و هوایی قادر هستند مقاومت بالایی از خود نشان دهند.
 

 

گروه روشنایی SPL از معتبرترین تامین کنندگان فعال صنعت روشنایی و نورپردازی است. محصولات روشنایی این گروه شامل محصولات فضای داخلی و محصولات فضای خارجی است. همه‌ی محصولات با بالاترین کیفیت عرضه می‌شوند و شامل 2 تا 3 سال گارانتی این مجموعه می باشند. تامین محصولات با برندهای SPL وLexington در پروژه‌های شاخص تاییدی بر اطمینان کارفرمایان و مشتریان ما می باشد. رزومه‌ی اجرایی قابل قبول، تیم طراحی و اجرایی قوی و ... همگی از ویژگی‌های گروه روشنایی SPL می باشند.

لامپ ال ای دی، چراغ توکار سی او بی، چراغ توکار اس ام دی(SMD)، چراغ خطی لاین ال ای دی، لامپ ادیسون، چراغ های سوله ای، در محصولات فضای داخلی می باشند.

پرژکتور ال ای دی(LED)، چراغ های دفنی استخری، لامپ متال هالید و لامپ بخار سدیم در رده محصولات فضای بیرون می باشند.

در ضمن این گروه محصولات مخصوص رشد گیاه و فتوسنتز ودرایور و سوئیچینگ های مین ول و ریسه و استریپ ال ای دی (LED) را در بخش تجهیزات روشنایی ارائه نموده است.