مشاوره رایگان نورپردازی

۳ - ۰۱ ۶۶ ۷۶ ۶۶ - ۰۲۱

گروه تولیدی روشنایی سپندار S.P.L

تضمین کیفیت ، گارانتی کالا ، ارائه خدمات در محل

شما اینجا هستید

آشنایی با مزایا و کاربردهای لامپ ال ای دی

توضیحاتی در مورد لامپ ال ای دی

لامپ ال ای دی یکی از جدید ترین و پیشرفته ترین نمونه از لامپ های موجود در بازار به شمار می رود. این نوع از لامپ ها برای تامین روشنایی مورد نیاز از دیود نور افشان استفاده می کنند. در ابتدا این نمونه از لامپ ها کاربرد گسترده ای نداشتند و تنها به رنگ قرمز و برای استفاده در انواع دستگاه های الکترونیکی تولید می شدند. اما با توجه به مزایای بسیار زیادی که لامپ ال ای دی نسبت به سایر لامپ ها دارد، به مرور زمان این نوع از لامپ ها با رنگ های مختلف تهیه و تولید شدند.
لامپ ال ای دی
کاربرد های لامپ ال ای دی


لامپ های LED با توجه به اینکه دارای تنوع بسیار زیادی می باشند، در موارد بسیار زیادی نیز به کار می روند. این موضوع باعث شده تا همه افراد به نوعی از لامپ ال ای دی استفاده کنند. استفاده در نور پردازی خانه یکی از رایج ترین استفاده های لامپ ال ای دی می باشد. زیرا این لامپ ها دارای قابلیت های بسیار زیادی بوده و می توانند گزینه ای بسیار ایده آل برای استفاده در منزل باشند. لامپ ال ای دی همچنین برای روشنایی و نور پردازی جشن ها و عروسی ها استفاده می‌شوند. البته شکل و سایز لامپ های LED خانگی با لامپ هایی که برای نور پردازی محیط های بزرگ تر مانند مجالس عروسی استفاده می شود، با هم متفاوت می باشد. اما اساس کار آنها یکی است.
لامپ ال ای دی را برای انواع ادارات نیز می توان مورد استفاده قرار داد. زیرا نور دهی این لامپ ها بسیار مناسب بوده و می تواند کارایی را افزایش دهد. انواع لامپ های ال ای دی را در کتابخانه ها نیز می توان مورد استفاده قرار داد. زیرا در کتابخانه ها به نور بسیار زیاد برای راحتی افراد مراجعه کننده نیاز است. بدین ترتیب استفاده از انواع لامپ های ال ای دی در محیط های مختلف امکان پذیر می باشد. البته به این موضوع باید توجه شود که اندازه لامپ ها باید بر اساس نیاز انتخاب شود. زیرا معمولا لامپ های LED دارای تنوع زیادی از نظر میزان مصرف انرژی بوده و با توجه به نیاز، می توان بهترین گزینه را از بین آنها انتخاب کرد.

 

مزایای استفاده از لامپ ال ای دی

استفاده از لامپ LED دارای مزایای بسیار زیادی بوده، که در این مقاله به چند مورد از این مزایا اشاره می شود. این موضوع باعث می شود تا افراد بتوانند انتخاب بسیار مناسب تری در هنگام تهیه لامپ برای مکان های مختلف داشته باشند.

 

طول عمر لامپ ال ای دی

یکی از مزایای اصلی که می توان برای لامپ ال ای دی بیان کرد، طول عمر بسیار مناسب آنها می باشد. هر کدام از لامپ های ال ای دی بین 50 هزار الی 60 هزار ساعت دوام می آورد. این موضوع باعث شده تا بتوان سال ها از لامپ های LED استفاده کرد. زیرا بر خلاف اغلب لامپ های موجود در بازار، بر اساس تعداد دفعات روشن و خاموش شدن از عمر لامپ ال ای دی کاسته نمی شود. بلکه تنها ملاک برای استهلاک و کم شدن عمر لامپ های ال ای دی، میزان روشن بودن آنها می باشد. بدین ترتیب حتی اگر در طول روز این لامپ ها بارها روشن و خاموش شوند، باز هم طول عمر آنها کم نمی شود. این موضوع باعث شده تا استفاده از لامپ های ال ای دی از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه باشد. زیرا نیاز به خرید لامپ در فواصل کوتاه نمی باشد.

 

بازده نوری مناسب لامپ های ال ای دی

یکی دیگر از مزایای استفاده از لامپ ال ای دی داشتن بازده نوری مناسب می باشد. میزان بازده نوری را معمولا بر اساس لومن بر وات اندازه گیری می کنند. بازده نوری لامپ ال ای دی 74 الی 120 لومن بر وات می باشد. این در حالی است که این مقدار برای لامپ های کم مصرف بین 45 الی 65 لومن بر وات می باشد. البته این فاکتور برای لامپ های رشته ای 10 الی 15 لومن بر وات می باشد.

 

عدم کاهش نور لامپ های ال ای دی

در اغلب لامپ های موجود در بازار مشکلی واحد وجود دارد و آن هم این است که وقتی مدتی از عمر آن می‌گذرد، کم نور می‌شود. این موضوع باعث شده تا کارایی لامپ ها قبل از خراب شدن کم شده و زمان تعویض آنها کوتاه تر شود. لامپ ال ای دی توانسته با استفاده از تکنولوژی روز دنیا این مشکل را برطرف کند. بدین ترتیب می توان گفت که به هیچ عنوان، پس از گذشت مدت زمانی از عمر لامپ های LED، این لامپ ها با کاهش نور مواجه نمی شوند. این موضوع باعث می شود تا بتوان بیشترین میزان بهره وری را از این لامپ ها داشت. بدین ترتیب اغلب افراد تمایل دارند از لامپ ال ای دی به جای لامپ های قدیمی استفاده کنند.

 

گروه روشنایی SPL از معتبرترین تامین کنندگان فعال صنعت روشنایی و نورپردازی است. محصولات روشنایی این گروه شامل محصولات فضای داخلی و محصولات فضای خارجی است. همه‌ی محصولات با بالاترین کیفیت عرضه می‌شوند و شامل 2 تا 3 سال گارانتی این مجموعه می باشند. تامین محصولات با برندهای SPL وLexington در پروژه‌های شاخص تاییدی بر اطمینان کارفرمایان و مشتریان ما می باشد. رزومه‌ی اجرایی قابل قبول، تیم طراحی و اجرایی قوی و ... همگی از ویژگی‌های گروه روشنایی SPL می باشند.

لامپ ال ای دی، چراغ توکار سی او بی، چراغ توکار اس ام دی(SMD)، چراغ خطی لاین ال ای دی، لامپ ادیسون، چراغ های سوله ای، در محصولات فضای داخلی می باشند.

پرژکتور ال ای دی(LED)، چراغ های دفنی استخری، لامپ متال هالید و لامپ بخار سدیم در رده محصولات فضای بیرون می باشند.

در ضمن این گروه محصولات مخصوص رشد گیاه و فتوسنتز ودرایور و سوئیچینگ های مین ول و ریسه و استریپ ال ای دی (LED) را در بخش تجهیزات روشنایی ارائه نموده است.