مشاوره رایگان نورپردازی

۳ - ۰۱ ۶۶ ۷۶ ۶۶ - ۰۲۱

گروه تولیدی روشنایی سپندار S.P.L

تضمین کیفیت ، گارانتی کالا ، ارائه خدمات درب محل

شما اینجا هستید

آشنایی با برخی از تجهیزات نور پردازی

توضیحاتی در مورد تجهیزات نور پردازی

امروزه نور پردازی در مراکز بسیار زیادی به خصوص در آتلیه و عکاسی ها اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا نور مناسب می تواند کیفیت فیلمبرداری و یا عکس برداری را افزایش دهد. تجهیزات نور پردازی معمولا دارای تنوع بسیار زیادی می باشند. این موضوع سبب شده تا افراد بسیار زیادی علاقه مند به آشنایی با انواع تجهیزات نور پردازی شوند. از این رو در ادامه این مقاله، تعدادی از وسایل و تجهیزات نور پردازی معرفی شده است. امیدواریم این مقاله بتواند نیاز شما دوستان را به خوبی برطرف کند.

 

 

کول لایت یکی از تجهیزات نور پردازی

یکی از تجهیزات بسیار کاربردی برای نور پردازی، کول لایت می باشد. کول لایت ها انواع مختلفی دارند که برخی از آنها چهارتایی و بعضی دیگر شش تایی می باشند. کول لایت برای اینکه بتواند نور مورد نیاز را تامین نماید، نیاز به برق شهر یا برق 220 ولت دارد. چهار شیدر در اطراف کول لایت قرار دارد، این شیدرها می توانند نور را پخش کرده و یا زاویه بدهند. معمولا روشنایی کول لایت با استفاده از لامپ فلورسنت انجام می شود. کول لایت در نور پردازی کاربرد بسیار زیادی دارد.

فلاش متر

یکی دیگر از تجهیزات نور پردازی فلاش متر می باشد. با توجه به اینکه در محیط های مختلف میزان نور مورد نیاز یکسان نمی باشد، لذا باید بر اساس یک واحد مشخص نور سنجیده شود. بدین ترتیب می توان مقدار نور را به راحتی بر اساس استاندارد های موجود تنظیم کرد. فلاش متر وسیله ای است که می تواند نور را بر اساس واحد لوکس یا Foot Candle اندازه گیری کند. بدین ترتیب می توان نتیجه گرفت که یکی از اصلی ترین تجهیزات نور پردازی که در مکان های مختلف نیز می توان از آن استفاده کرد، فلاش متر می باشد.

رینگ لایت

یکی از تجهیزات نور پردازی که بیشتر در آتلیه ها کارایی دارد، رینگ لایت می باشد. رینگ لایت به حلقه هایی گفته می شود که نور مورد نیاز را تامین می کنند. رینگ لایت ها در ابعاد مختلف تهیه و تولید شده اند. معمولا علاوه بر آتلیه ها ممکن است آرایشگرها نیز از این محصول برای نور پردازی استفاده کنند. زیرا برای مواقعی که تمرکز زیاد بر روی کار نیاز است، کاربرد زیادی دارند. بدین ترتیب رینگ لایت ها کاربرد بسیار وسیعی دارند.
بوم دستی

بوم دستی یکی از تجهیزاتی است که برای هر چه بهتر انجام شدن نور پردازی انجام می شود. معمولا این محصولات در ارتفاع مختلف قابل تنظیم می باشند. کمترین ارتفاع بوم دستی نور پردازی 62 و بیشترین ارتفاع آنها اغلب 156 سانتی متر می باشد. این محصول معمولا برای فلاش اکسترنال و همچنین سایر نور های پرتابل یا قابل حمل کاربرد دارد. بدین ترتیب در مواردی که نیاز است نور قابل حمل استفاده شود، از بوم دستی استفاده می شود. معمولا برای فیلمبرداری این محصول کاربرد زیادی دارد. زیرا باعث می شود کیفیت فیلم در سطح بسیار مناسب و مطلوبی حفظ شود.

کیت نور ثابت

معمولا یکی از اصلی ترین تجهیزات نور پردازی، کیت های نور ثابت می باشند. کیت های نور ثابت دارای مزایای بسیار زیادی می باشند. این کیت ها می توانند به صورت مداوم نور تولید کنند. این موضوع باعث می شود که بتوان برای مدت زمانی طولانی، نور را به نحو دلخواه تنظیم کرد. کیت های نور ثابت برای زمانی استفاده می شوند که نیاز به جابجایی خاصی نبوده و نور در یک محیط ثابت مورد نیاز است. تنظیم و استفاده از کیت های نور ثابت بسیار آسان و راحت می باشد. بدین ترتیب معمولا اغلب افراد می توانند از این محصول استفاده کنند.

سافت باکس

یکی از تجهیزات نور پردازی که بیشتر در عکاسی از آن استفاده می شود، سافت باکس می باشد. سافت باکس وسیله است که می تواند نور را از خود عبور داده و جلوه های مختلف نوری ایجاد نماید. سافت باکس می تواند نور را کمی ملایم تر کرده و از خود عبور دهد. معمولا یکی از مواردی که از سافت باکس استفاده می شود، برای گرفتن عکس پرتره می باشد. بدین ترتیب معمولا در اغلب عکاسی ها از سافت باکس به عنوان یکی از تجهیزات نور پردازی استفاده می شود.

نتیجه گیری

در این مقاله چندین نمونه از تجهیزات نور پردازی برای شما همراهان عزیز معرفی شد. با اندکی تامل می توان به این نتیجه رسید که استفاده از چندین نمونه از تجهیزات نور پردازی به صورت همزمان نیاز است، تا بتوان نور پردازی خوب و با کیفیتی را انجام داد. معمولا نور پردازی ها باید بر اساس شرایط انجام شوند. یعنی اگر نور پردازی در محیط بسته انجام می شود، تفاوت هایی با نور پردازی در محیط آزاد دارد. بدین ترتیب ممکن است برخی از تجهیزات برای نور پردازی محیط باز و برخی از تجهیزات نیز برای نور پردازی در محیط های بسته کاربرد داشته باشند. در نتیجه، تهیه‌ی هر کدام از تجهیزات نور پردازی، می‌تواند به بهبود کیفیت کار افراد علاقه مند به این حوزه، کمک زیادی کند.

گروه روشنایی SPL از معتبرترین تامین کنندگان فعال صنعت روشنایی و نورپردازی است. محصولات روشنایی این گروه شامل محصولات فضای داخلی و محصولات فضای خارجی است. همه‌ی محصولات با بالاترین کیفیت عرضه می‌شوند و شامل 2 تا 3 سال گارانتی این مجموعه می باشند. تامین محصولات با برندهای SPL وLexington در پروژه‌های شاخص تاییدی بر اطمینان کارفرمایان و مشتریان ما می باشد. رزومه‌ی اجرایی قابل قبول، تیم طراحی و اجرایی قوی و ... همگی از ویژگی‌های گروه روشنایی SPL می باشند.

لامپ ال ای دی، چراغ توکار سی او بی، چراغ توکار اس ام دی(SMD)، چراغ خطی لاین ال ای دی، لامپ ادیسون، چراغ های سوله ای، در محصولات فضای داخلی می باشند.

پرژکتور ال ای دی(LED)، چراغ های دفنی استخری، لامپ متال هالید و لامپ بخار سدیم در رده محصولات فضای بیرون می باشند.

در ضمن این گروه محصولات مخصوص رشد گیاه و فتوسنتز ودرایور و سوئیچینگ های مین ول و ریسه و استریپ ال ای دی (LED) را در بخش تجهیزات روشنایی ارائه نموده است.