مشاوره رایگان نورپردازی

۳ - ۰۱ ۶۶ ۷۶ ۶۶ - ۰۲۱

گروه تولیدی روشنایی سپندار S.P.L

تضمین کیفیت ، گارانتی کالا ، ارائه خدمات در محل

شما اینجا هستید

نورپردازی با چراغ ریلی

چراغ های ریلی یکی از انواع چراغ هایی هستند که در طراحی نورپردازی مورد استفاده قرار میگیرند متناسب با نوع طراحی محیط و کاربری آن می توان از انواع چراغ ریلی استفاده کرد.
طراحی چراغ های ریلی به صورتی است که دیگر نیازی به سیم کشی مجزا برای هر چراغ نداشته باشید و بتوانید در محیط هایی مثل گالری ها که برای هر سوژه نیاز به یک منبع نور تاکیدی است از چراغ ریلی استفاده کنید. چراغ های ریلی قابل تنظیم هستند و امکان جابه جایی دارند و بسیار مناسب برای مکان هایی هستند که نیاز به نورپردازی پویا دارند.

نورپردازی با چراغ ریلی

 نصب چراغ ریلی

برای نصب چراغ ریلی دیگر نیاز به سیم کشی برای هر چراغ نیست. سیم کشی داخل ریل قرار می گیرد و همه چراغ ها در یک مسیر به سیم کشی داخل ریل متصل می شوند و انرژی را از آن میگیرند.


 مهم ترین ویژگی چراغ های ریلی

یکی از ویژگی ای بسیار مهم در چراغ های ریلی که آن ها را از سایر چراغ ها متمایز می کند قابلیت تنظیم چراغ ها در زاویه های مختلف است که امکان نورپردازی پویا را به ما می دهد تا بتوانیم در محیط هایی مثل فروشگاه ها و ... که ممکن است محل قرارگیری سوژه ها و المان ها تغییر کند متناسب با آن زاویه تابش و محل چراغ را تغییر دهیم.

ریل‌های چراغ ریلی طوری ساخته می‌شوند که می‌توان از آن‌ها روی زمین، دیوار یا سقف استفاده کرد. با توجه به نوع کارکردی که قرار است از این نورپردازی گرفته شود، یکی از انواع آن را می‌توان انتخاب کرد. بهتر است در هنگام انتخاب محل نصب و نوع چراغ ریلی، به این موضوع توجه داشته باشید که ریل‌ها تحمل تعداد و اندازۀ لامپ‌ها را داشته باشند. همچنین سیم‌کشی ساختمان باید طوری باشد که با ریل‌ها هماهنگ باشد تا تأمین انرژی چراغ‌ به بهترین شکل انجام شود؛ چون به جز نورپردازی، ریل‌ها به منظور حرکت و تغییر زاویۀ نور‌ هم استفاده می‌شوند.

چراغ ریلی

جهت نورپردازی با چراغ ریلی به چه نکاتی باید توجه داشت؟

هنگام استفاده از چراغ ریلی در طراح نورپردازی محیط باید به اندازی ریل، شدت نور مورد نیاز، ارتفاع قابل نصب، نوع منبع نور و رنگ نور توجه داشت.
یکی از نکاتی که در رابطه با ریل چراغ های ریلی باید مورد توجه قرار داد، این است که آیا ریل مورد استفاده قابلیت تحمل وزن چراغ هارا دارد؟ مناسب برای سیم کشی و انتقال جریان برق می باشد؟ و ...

منبع نوری که می توان در چراغ های ریلی مورد استفاده قرارداد می تواند LED، COB و SMD باشد.
جهت نورپردازی با چراغ های ریلی بهتر است قبل از شروع و انتخاب از تیم های متخصص و مهندسین مشاوره بیرید تا بتوانید بهترین، به صرفه ترین و مناسب ترین انتخاب را داشته باشید.

کاربری چراغ ریلی

کاربری چراغ ریلی: چراغ های ریلی مناسب چه مکان هایی هستند؟


1- از چراغ های ریلی در در طراحی های مدرن این روزها جایگاه ویژه ای دارند. از این چراغ ها بیشتر در فروشگاه ها، گالری ها، موزه ها و ... که نیاز به نور تاکیدی دارند استفاده می شود. در این مکان ها برای جلب توجه افراد به المان های خاص و همچنین نمایش بهتر جزئیات از چراغ های ریلی استفاده می شود. یکی از ویژگی های مهم چراغ های ریلی این است که در چنین مکان هایی انکان تنظیم نور برای هر المان بسته به نوع آن به صورت اختصاصی وجود دارد.
چراغ های ریلی قابلیت جابه جایی برروی ریل را دارند و می توان آن ها را به چپ و راست حرکت داد، به همین خاطر در صورت جابه جایی المان ها می توان چراغ هارا متناسب با جایگاه جدید آن ها تنظیم کرد.


2- از چراغ های ریلی به عنوان روشنایی تاکیدی استفاده می شود و اصولا از آن به عنوان منبع اصلی نور و روشنایی استفاده نمی شود.


3- از چراغ های ریلی بیشتر در فضاهایی استفاده می شود که سقف بلندی دارند. در مکان هایی که ارتفاع سقف کم است معمولا از این چرغ ها استفاده نمی کنند.

 

استفاده از چراغ های ریلی در نورپردازی خانه و فضاهای مسکونی

بعضی از افراد بر این باورند که از چراغ های ریلی فقط می توان در گالری ها، موزه ها و ... استفاده کرد. اما چنین نیست...

امروزه از چراغ های ریلی در طراحی نورپردازی فضاهای مسکونی و نورپردازی خانه ها استفاده می شود، بخصوص در خانه هایی که دارای طراحی مدرن هستند استفاده از چراغ های ریلی بسیار زیاد شده است.

از چراغ ریلی در خانه ها برای نورپردازی المان های دکوراتیو خاص هم استفاده می شود. به عنوان مثال اگر تابلویی خاص یا طراحی خاصی برروی یکی از دیوار ها یا هر قسمتی از خانه باشد از چراغ ریلی برای نمایش بهتر آن استفاده می کند.

نصب چراغ ریلی

استفاده از چراغ های ریلی در چه مکان هایی مناسب نیست؟

1- فضاهای با سقف کوتاه مناسب برای استفاده از چراغ های ریلی نیستند.

2- از چراغ های ریلی به عنوان منبع نور اصلی استفاده نمی شود.

 

گروه روشنایی SPL از معتبرترین تامین کنندگان فعال صنعت روشنایی و نورپردازی است. محصولات روشنایی این گروه شامل محصولات فضای داخلی و محصولات فضای خارجی است. همه‌ی محصولات با بالاترین کیفیت عرضه می‌شوند و شامل 2 تا 3 سال گارانتی این مجموعه می باشند. تامین محصولات با برندهای Line & Design، SPL وLexington در پروژه‌های شاخص تاییدی بر اطمینان کارفرمایان و مشتریان ما می باشد. رزومه‌ی اجرایی قابل قبول، تیم طراحی و اجرایی قوی و ... همگی از ویژگی‌های گروه روشنایی SPL می باشند.

لامپ ال ای دی، چراغ توکار سی او بی، چراغ توکار اس ام دی(SMD)، چراغ خطی لاین ال ای دی، لامپ ادیسون، چراغ های سوله ای، در محصولات فضای داخلی می باشند.

پرژکتور ال ای دی(LED)، چراغ های دفنی استخری، لامپ متال هالید و لامپ بخار سدیم در رده محصولات فضای بیرون می باشند.

در ضمن این گروه محصولات مخصوص رشد گیاه و فتوسنتز ودرایور و سوئیچینگ های مین ول و ریسه و استریپ ال ای دی (LED) را در بخش تجهیزات روشنایی ارائه نموده است.